Oszczędność polegająca jedynie na obniżeniu kosztów samego procesu naprawy, to myślenie, które może te koszty podwoić. O tym że taniej czasami znaczy drożej przekonali się ci którzy musieli po fakcie zakupić nowe moduły komunikacji, falowniki i inne niezbędne elementy maszyn generujących zyski.

Nieumiejętne naprawianie części często kosztuje dwa razy. Zjada nie tylko finanse, ale i czas oraz nerwy.

Naprawiaj tylko w zaufanych miejscach!

Niestety musimy powiedzieć to wprost, ale przy naprawie specjalistycznych części, warto korzystać z serwisów mających dedykowane narzędzia i dostęp do oryginalnych części, a także sprawdzonych procedur.

Niejednokrotnie zdarza się, że mając element na serwisie części, okazuje się, że naprawa nie jest możliwa. I wcale nie dlatego, że była ona przeprowadzona poza Centrum Napraw PowerHub, a dlatego, że część została nieodwracalnie zmieniona. To powoduje, że niemożliwe jest doprowadzenie jej do fabrycznego stanu.

Oznacza to dodatkowe koszty związane z zakupem nowej części i stratę niezwykle cennego czasu.

Nieumiejętna naprawa może kosztować cię dużo więcej

Gwarancja naprawy, której udzielamy, wiąże się przede wszystkim ze spokojem i pewnością tego, że nasza naprawa zostanie wykonana odpowiednio i bez późniejszych przygód – niezbyt miłych i bardzo stresujących przygód.

Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, w której naprawiany jest na przykład falownik wrzeciona sygnalizujący przeciążenia podczas zmiany kierunku obrotów. Koszt wysyłki do nieautoryzowanego serwisu, koszt odesłania, a także oczywisty koszt naprawy, leżą najczęściej po stronie klienta.

Ale to nie koniec …

Naprawa części FANUC w serwisie PowerHub to brak przestojów

Wyobraźmy sobie, że naprawiana część firmy FANUC przestaje ponownie działać po dwóch czy trzech tygodniach. Czeka nas kolejny przestój, kolejne dni czekania, co oznacza straty finansowe dla firmy na wielu płaszczyznach. Starty, które sam doskonale wiesz jak wysokie mogą być.

Nieduża oszczędność, może okazać się olbrzymią stratą. Koszt naprawy wspomnianej w poprzednich akapitach części, to około 3,8 tysiąca złotych. Mowa oczywiście o Centrum Napraw PowerHub. Nowa część to blisko 13,5 tysiąca.

Naprawiając poza referencyjnym serwisem, jest duże ryzyko, że koszt poniesiesz dwa razy. Najpierw samej naprawy, a następnie zakupu nowej części.

Po szczegóły dotyczące napraw części FANUC, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami w dziale technicznym pod adresem mail biuro@naprawyfanuc.pl lub numerem telefonu +48 665 439 496