Naprawa części to rozwiązanie tylko dla małych firm? Naprawa może kojarzyć się z brakiem środków na zakup nowych elementów. Zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach. Tymczasem duże firmy również korzystają z napraw i regeneracji, aby obniżyć koszty. Zdarza się natomiast, że w przypadku dużych firm przeszkadzają w tym na przykład procedury lub brak odpowiednich schematów działania.

Zmień przyzwyczajenia

Lepsze bywa wrogiem dobrego, podobnie jest z przyzwyczajeniami. To, że robiliśmy coś zawsze w jeden określony sposób od kilkunastu lat, nie oznacza, że w obecnym świecie procedura ta, schemat działania i zachowanie, będzie równie skuteczne.

Dziś należy być przygotowanym na różne ewentualności. Zamiast zamawiać nowe części do kolejnych urządzeń, warto rozważyć sytuację, w której niektóre z naszych maszyn zostaną naprawione. Co może być znacząco tańsze, rozsądne i pragmatyczne.

Stare części – nowe procedury

Warto pomyśleć o naprawach naszych części pamiętając jednocześnie, że aby tego dokonać nasze przedsiębiorstwo musi wprowadzić nowe procedury. Wymaga to zmian w przyzwyczajeniach, choćby zakupowych. W tym przypadku osoba odpowiedzialna za nabycie towaru, będzie miała rozszerzone kompetencje i na przykład dodatkowo zajmie się procesem związanym ze zgłoszeniem awarii do Centrum Napraw PowerHub.

Czy wiesz, że…?

Naprawa części nie jest narzędziem tylko małych, nieco bardziej budżetowych biznesów? Z chęcią korzystają z niej duże firmy.

Jednym z przykładów nowej wewnętrznej procedury związanej z naprawami może być samo pakowanie i logistyka. Należy zadbać o bezpieczny transport – wypełnienie, dzięki któremu element nie zostanie uszkodzony – czy też powiadomienie o odbiorze części firmy FANUC, który uzgadnia się z Centrum Napraw PowerHub.

Praca, jeśli chodzi o czas, będzie praktycznie ta sama, a firma oszczędzi na nowej części, dostając naprawioną, w stu procentach funkcjonalną i z 12-miesięczną gwarancją. Zaraz po tym, jak element przejdzie proces regeneracji.

Oszczędności w trudnych czasach

Każdemu klientowi przedstawiamy dokładne wyceny regeneracji części też po przeprowadzonej kompleksowej i skrupulatnej diagnostyce części. Dzięki temu można łatwo policzyć ile zaoszczędzimy, gdy naprawiamy części do jednej, ale i większej ilości maszyn.

Po szczegóły dotyczące napraw części firm FANUC, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami w dziale technicznym pod adresem mail biuro@naprawyfanuc.pl lub numerem telefonu +48 665 439 496